+420 775 253 944 info@unipark.cz kontakt

Originální rybářská atrakce

12/2019

Necháte-li se dobrovolně spolknout trochu větší rybou, ukážeme vám unikátní atrakci, která vznikla v našem architektonickém ateliéru. Do pražské rekreační oblasti, za rybník využívaný pro chov a prodej čerstvých ryb, k rybímu bistru a možná ještě dál... by mohla v budoucnu lákat (nejen ty, kteří pamatují Rákosníčka ;o) ale i milovníky rybích specialit a rodiny s dětmi.

Návrh jsme pojali jako třípatrovou gradující atrakci, jejímž hlavním motivem se stalo vodní prostředí, jeho obyvatele a rybaření. Atrakce je primárně zaměřena na věkovou skupinu 4-15 let a je umístěna tak, aby byla dobře viditelná z terasy bistra.
Už samotný vstup na atrakci svým grafickým zpracováním doslova vtáhne návštěvníky do vodního prostředí, kde na ně čekají interaktivní herní prvky (např. ryba s otočnými různobarevnými šupinami, rybář s navijákem tahající z vody rybu). Otevřenou rybí tlamou pak návštěvníci procházejí k lávce vedoucí do 3D bludiště. Tato první část atrakce se nachází ve výšce 3,8 m nad terénem a návštěvníci se zde setkají mj. s vodní Havětí, překonají Vlnobití i Bažinu. Druhou část tvoří klasické lanové překážky ve volném prostoru. Odvážlivci tu mohou např. překonávat Síť, Kameny či proplétat se hejnem Ryb. Ze středové plošiny pak vede nástup do  síťového hřiště ve výšce 6,5 m nad zemí. 40m2 volné síťové plochy nabídne prostor pro spontánní hru, skákání, honičky i příjemnou relaxaci a pohupování na vlnách.
Studie navrhuje také vytvoření otevřeného přírodního parku s doplňkovými herními prvky a odpočinkovými zónami v prostoru pod i vedle atrakce. Jeho součástí jsou cesty, pískoviště, balanční špalky, interaktivní tabule, lavičky, odpadkové koše a další.

Originální atrakce
Originální atrakce
Originální atrakce
Originální atrakce