+420 775 253 944 info@unipark.cz kontakt

Návrh vyhlídkové věže

01/2021

Zajímá vás, jak se liší půdorys koně, osla a lamy? A jak vypadá nandu zvrchu? Ukážeme vám svět z jiné perspektivy... Pro rodinný zábavní areál s minizoo jsme navrhli unikátní vyhlídkovou věž se vzdušnou stezkou nad výběhy zvířat.

Dominantu studie představuje 14 m vysoká vyhlídková věž poutající svým originálním designem. Ocelová konstrukce s opláštěním dřevěnými lamelami a sítěmi působí pevným a zároveň vzdušným dojmem. Pravidelné geometrické tvary vynesené do částečně asymetrické koruny dodávají rozhledně zajímavý futuristický vzhled. Tři výškové úrovně věže nabízí různá lákadla. Hlavní vyhlídka se nachází ve výšce 11 m, kde na návštěvníky kromě klasického rozhledu do okolí čeká také velká výzva - posezení na lavičce se síťovým opěradlem. Kromě výhledů si mohou návštěvníci z nižší podesty věže užít také jízdu tobogánem nebo vyrazit na vzdušnou, přes 200 m dlouhou procházku. Soustava lávek a vyhlídek ve výšce 4 m je provede přilehlou minizoo, kde se dostanou přímo do výběhů zvířat a budou je moct pozorovat z neobvyklé perspektivy.
Součástí studie jsou také návrhy na rozšíření areálu o zábavně-edukační prvky, mobiliář a efektní osvětlení pro noční provoz.

vyhlídková věž
rozhledna