+420 775 253 944 info@unipark.cz kontakt

Návrh Balančního centra Kouty

07/2019

Klíny, propast, had či most... nenechte se jen tak něčím rozhodit! Balanční centrum, které jsme navrhli pro Kouty nad Desnou, nabídne dětem i dospělým nové možnosti zdokonalování rovnováhy, kondice, vytrvalosti i síly.

Balanční centrum se skládá ze dvou ucelených částí - balanční stezky určené primárně pro děti 6-15 let a workoutu, který využijí především dospělí návštěvníci. Skladba prvků je navržena s důrazem na různorodost a všestranný rozvoj uživatelů.
Balanční stezku tvoří okružní trasa s 13 překážkami rozdílné obtížnosti, které jsou propojené přestupními špalky. Překážky využívají různé rovnovážné principy - najdete zde vahadlové, pružinové i závěsné balanční prvky, nášlapné plochy různých velikostí, sklonu, tvrdosti resp. pružnosti materiálu. Balanční stezka je stylizována do podoby indiánských motivů, které mají podpořit nápaditost a hravost návštěvníků a zároveň podtrhnout přírodní charakter centra.
Workout je navržen jako část určená k tréninku a zpevnění celého těla především starších dětí a dospělých. Cvičební sestava se skládá z pěti prvků - ručkování, žebřiny, vysoká hrazda, střední hrazda a nízká hrazda pro kliky.

Naši architekti své schopnosti v návrhu s hravostí potrénovali a vše vybalancovali. Pokud se Balanční centrum na břehu říčky Desné postaví, budete moct své schopnosti a rovnováhu zdokonalovat i vy.

Balanční centrum Kouty - skica
Balanční centrum Kouty
Workout Kouty